PRAKTYCZNE RADY DOTYCZĄCE ZAKUPU TAPETY

PRAKTYCZNE RADY DOTYCZĄCE ZAKUPU TAPETY

•    Sprawdź, czy wzór tapety jest identyczny i wybranym przez ciebie / katalogu.
•    Sprawdź, czy wszystkie rolki pochodzą z tej samej partii.
•    Jeżeli w obrębie jednej partii wystąpią różnice odcieni, użyj rolek o ciemniejszej barwie do tapetowania okolic okna i staraj się unikać kładzenia różnych odcieni na tę samą ścianę.
•    Unikaj tanich, cienkich tapet papierowych, które łatwo się drą po nasączeniu klejem.

Tapety papierowe podkładowe
Tapety podkładowe mają różne gabaryty i wygląd, w zależności od ich przeznaczenia. Gładki biały papier jest idealnym podkładem pod farbę. Szary papier podkładowy wykorzystywany jest jako podkład pod właściwą tapetę i produkowany w trzech typach: lekkim, do kładzenia na powierzchnie nieprzepuszczalne, np. warstwę farby olejnej; średnim – dla większości powierzchni i ciężkim, służącym jako podkład pod ciężką tapetę, np. tapetę tekstylną.

Wzmocniona, podklejona płótnem lnianym tapeta podkładowa składa się z ciężkiego białego papieru wzmocnionego cienką lnianą siatką.
Używa się jej na powierzchniach o dużej nierówności lub narażonych na przesunięcia, takich jak połączenia na pióro i wpust.

Pianka ocieplająco-izolująca służy do zabezpieczania ścian narażonych na kondensację pary wodnej. Pomaga też osiągnąć wrażenie gładkości na nierównej powierzchni przed położeniem właściwej okładziny, jak również stanowi izolację przed zimnem i hałasem.