Używanie drabiny

Używanie drabiny

Istnieje kilka rodzajów składanych drabinek, które po rozsunięciu czy rozłożeniu można przystawić do ściany. Najważniejszym kryterium wyboru drabiny jest ocena, jak duże zapewnia bezpieczeństwo. Sprawdź, czy złącza są wystarczająco wytrzymałe, czy wszystkie śruby są dokręcone i czy żadna z ruchomych części nie uległa zablokowaniu. Kupując nowy sprzęt lepiej jest wybrać któryś z przedstawionych poniżej typów drabinek aluminiowych, lżejszych i tańszych od tradycyjnych drewnianych. Musisz zawsze pamiętać, że góra drabiny powinna się znajdować o jeden metr wyżej niż najwyższy szczebel, na którym planujesz stanąć, i że nie wolno ci stawać na trzy ostatnie szczeble od góry. Wchodząc na drabinkę ustaw się do niej przodem, podczas malowania nie wychylaj się zbytnio na boki. Malując większe powierzchnie (klatka schodowa, sufit) zbuduj stabilną i bezpieczną platformę.

Drabinki składane
Dzięki ruchomym częściom można je wykorzystywać jako pojedyncze drabiny lub drabinki rozstawiane o różnych kątach rozwarcia.

Drabina z przyssawkami
Drabina do ustawiania na dwóch różnych poziomach, idealna do malowania klatki schodowej (pod warunkiem, że jej nóżki zaopatrzone są w przyssawki).

Półka przypinana do drabinki
Bardzo przydatna do ustawiania sprzętu.