Urządzanie mieszkania

Czasami urządzamy od nowa cały dom, kiedy indziej – tylko jeden pokój.

Zawsze jednak musimy się najpierw zastanowić, co wymaga naprawy i odnowienia, wybrać styl, kolory, wzory, faktury, ustalić, co położyć na podłogi i czym pokryć ściany. Czekaja nas decyzje, jakie wybrać meble i tkaniny, oraz – co najważniejsze – jak to wszystko ostatecznie wykończyć i ozdobić.

Od czego jednak powinniśmy zacząć?

Wspaniale pomysły i podstawowe umiejętności

Urządzanie mieszkania jest niełatwym zadaniem, ale gdy zakończymy nudne, choć niezbędne prace przygotowawcze, takie jak szpachlowanie pęknięć, szlifowanie i wygładzanie, reszta będzie już czystą przyjemnością. Nasz plan powoli nabiera kształtów, stwarzamy taki wystrój, w jakim chcielibyśmy mieszkać, malujemy ściany lub kładziemy tapety, układamy glazurę i posadzkę, wprowadzamy paletę ulubionych barw i wzorów, a w końcu wybieramy meble – jest to ekscytujące i satysfakcjonujące doświadczenie.

Mamy dziś do dyspozycji olbrzymi wybór farb, tapet, tkanin, płytek, posadzek i wszelkich innych materiałów, niezbędnych do urządzenia wygodnego i pięknego domu. Jak jednak wybrać właściwe kolory, wzory i dodatki, aby uzyskać zamierzony efekt?

Czy istnieją specjalne metody naklejania tapet wokół drzwi? Czy najpierw pomalować ściany czy sufit?

Jak obliczyć potrzebną ilość płytek? Jakie kolory najlepiej do siebie pasają? Co zrobić, aby wnętrze wydawało się przestronne? Jak uszyć zasłony?

Jak wykończyć sypialnię, żeby wyglądała nowocześnie, a co zrobić, by nadać jej klasyczny charakter?

Nasza strona daje odpowiedzi na te pytania – pokazuje, jak osoba mająca tylko podstawowe umiejętności może realizować wspaniałe koncepcje i projekty. Znajdują się tu porady praktyczne oraz inspiracje. Zamieszczono również instrukcje, jak naprawiać i przygotowywać powierzchnie oraz jak je malować, naklejać tapety i kłaść płytki. Pokazano, jak szlifować i układać posadzki, a nawet jak wykonać miękkie dodatki dekoracyjne, od pościeli po poduszki. Instrukcjom towarzyszy spis podstawowych narzędzi, sugestie co do rodzaju i ilości potrzebnego materiału, a także propozycje dotyczące stylu, koloru i sposobów dekoracji ścian oraz podłóg.

Przedstawiono zarówno ogólne zasady urządzania poszczególnych pomieszczeń: kuchni, łazienki, sypialni, pokoju dziennego, pokojów dziecinnych, jak i konkretne pomysły, jak wygodnie rozplanować każde z nich,