Podłoże pod farbę AKRYLATEX

Przygotowanie podłoża, które ma zostać pokryte farbą do malowania elementów betonowych.

Przede wszystkim dbając  o przygotowanie odpowiedniego podłoża musimy pamiętać aby było ono gładkie bez żadnych rys czy też spękań, musi być czyste odpowiednio odtłuszczone, suche oraz nie mogą się na nim znajdować np grzyby. Gdyby grzyby, pleśń, glony znajdowały się na miejscu przeznaczonym do malowania należy je w sposób mechaniczny oczyścić, w następnej kolejności zmyć wodą oraz odkazić za pomocą środka ALGIZID. Jeżeli na powierzchni występuje łuszcząca się farba, odstający tynk, należy je usunąć. Starą powierzchnię należy zmyć silnym strumieniem wody najlepiej w tym celu użyć carshera. W przypadku gdy podłoże jest nierównomierne różnice wynoszą w granicach 5-15 milimetrów, powinno się taką powierzchnie wyrównać za  pomocą zaprawy, następnie prze szpachlować przykładowo produktem KOMBI typu FINISH lub HYDRO STOP. W przypadku mniejszych nierówności wystarczy skorzystać tylko z preparatu KOMBI FINISH lub HYDRO STOP jest to gładź szpachlowa-klejąca. Jeżeli farba ma być nanoszona na świeżo wykonane podłoże mineralne należy zachować powinieneś zachować czterotygodniowy okres sezonowania.

Pamiętaj o zagruntowaniu powierzchni przed nałożeniem farby, polecamy w tym celu środek BUDOGRUNT ZG. W przypadku podłoża o niskiej słabej chłonności przykładowo wyprawy tynkarskie z tworzyw sztucznych nie powinno się gruntować a jedynie przemyć wodą.

Rozrobienie farby: farby znajdująca się w opakowaniu jest już gotowa do użycia. W przypadku gdy zawartość jest zbyt gęsta należy rozcieńczyć ją małą ilością wody ( zależy to od rodzaju podłoża, warunków wysychania, oraz sposobu nakładania. Farbę powinno się nakładać za pomocą pędzla w 2 warstwach, można stosować inne metody aplikacji takie jak wałek czy też natrysk. Drugi raz farbę należy nałożyć gdy pierwsza całkowicie wyschnie, jest to czas około trzy do czterech godzin w zależności od warunków atmosferycznych. W przypadku gdy do malowania postanowiono użyć natrysku może on być stosowany wyłącznie podczas bezwietrznej pogody. farba świeżo nałożona powinna być chroniona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz oraz wilgoć. Przy temperaturze około plus 20 stopni Celsjusza oraz przy wilgotności około 55 procent czas schnięcia wynosi około 3 godziny.