Przygotowanie powierzchni do tapetowania

Przygotowanie powierzchni do tapetowania

Po usunięciu starej tapety przemyj ścianę gorącą wodą, by usunąć resztki kleju i rozmoczyć uparcie trzymające się skrawki papieru. Następnie wypełnij dziury i pęknięcia. Jeśli zdarcie tapety (o ile nie była to tapeta łatwo zdzieralna) nie nastręczało żadnych trudności, oznacza to, że powierzchnia jest zapylona, łuszcząca się lub wilgotna. Zeskrob łuszczącą się farbę, zbadaj i usuń przyczyny zawilgocenia. Pociągnij ścianę warstwą olejnej farby gruntowej, by zapewnić jednolitą powierzchnię pod położenie tapety. Jeśli chcesz wytapetować dobrze pomalowaną ścianę.
przemyj ją wodą z mydłem. Dobrze byłoby nałożyć warstwę klejonki. Możesz kupić gotową klejonkę lub przygotować wodny roztwór kleju do tapet.

Przy cienkich okładzinach, takich jak folia, uwidoczniających wszystkie nierówności, dokładne przygotowanie powierzchni jest jeszcze bardziej istotne niż w przypadku tradycyjnych tapet. Najlepiej będzie nakleić warstwę tapety podkładowej, a następnie – jeśli folia jest półprzezroczysta – zamalować neutralną w kolorze emulsją.