Tapetowanie ściany za kominkiem

Tapetowanie ściany za kominkiem

Wybór metody tapetowania ściany za kominkiem zależy od kształtu i wielkości jego półki. Jeśli półka kominka zajmuje całą szerokość przewodu dymowego (ewentualnie jest po obu stronach krótsza o około 2,5 cm), potraktuj ścianę nad półką i poniżej półki jak dwa oddzielne obszary. Przyklej arkusz pod sufitem i    przytnij równo nad półką. Następnie zawieś dolną połowę długości łącząc spoinę na styk pamiętając, że wypadnie ona na wysokości wzroku.
Jeśli półka kominka zajmuje jedynie część przewodu dymowego, zawieś arkusz w całości. Przyklej górną część arkusza do ściany, po czym przetnij go wzdłuż konturów obudowy kominka, używając do bardziej zawiłych cięć ostrych nożyczek. Przygładź tapetę szczotką.
Przy tapetowaniu przewodu dymowego staraj się, by złącza wypadały na bocznej, prostopadłej do ściany głównej, ściance.

Wycinanie konturów
Do bardziej skomplikowanych cięć posłuż się nożyczkami.
Złącza.
Staraj się, by na przewodzie dymowym złącza umieszczać na ściance bocznej.

TAPETOWANIE ŚCIAN ZA KALORYFEREM
Niektóre grzejniki można odchylać, większość jest jednak przymocowana na trwałe. Możesz do tapetowania zdjąć cały kaloryfer bądź starać się wepchnąć zań tapetę.
Wytnij rozcięcia na uchwyty mocujące, po czym wpuść koniec arkusza za grzejnik. Jeśli arkusz wystaje spod grzejnika, połącz rozcięcia na styk i przytnij równo przy listwie podłogowej.